Facebook

NEWSLETTER

Loading

PODUSZKI ORTOPEDYCZNE FINEZJA

Kłopoty ze snem stanowią obecnie dość powszechną przypadłość. Niewystarczająca ilość snu oraz siedzący tryb życia mogą być źródłem nieprzyjemnych dolegliwości kręgosłupa jak również stresu lub dekoncentracji. Materiałem polecanym przez specjalistów zajmujących się schorzeniami kręgosłupa i układu krążenia jest pianka termoelastyczna, potocznie zwana pianką z pamięcią lub viscoelastic. Posiada ona właściwości odwzorowywania kształtu ciała pod wpływem temperatury, co oznacza zwiększenie powierzchni podparcia i redukcje wzajemnego wywierania ciśnień. Elementy te w znacznej mierze zapewniają komfort snu.

Firma Fampur jest producentem pianki termoelastycznej pod własną nazwą Viscofam.

Pianka ta posiada świadectwo jakości zdrowotnej PZH.

VISCOFAM

FINEZJA CLASSIC W POKROWCU TYPU BLACKLINE

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA FINEZJA CLASSIC

Wykonana z pianki viscoelastycznej (Viscofam) najnowszej generacji ale w tradycyjnej formie, posiadająca komórki zamknięte z małymi otworami nadającymi właściwości ograniczonego przepływu powietrza. W takich strukturach powietrze przepływa przez komórki pod wpływem nacisku.

 

Wynikiem tego jest praktycznie niemożliwość czyszczenia lub prania wkładu poduszki.

 

Kształt i wielkość poduszki dopasowano do anatomii człowieka. Łagodnie podpiera kręgi szyjne utrzymując kręgosłup w prawidłowej pozycji. Wkład z pianki termoelastycznej pod wpływem ciepłoty ciała dostosowuje swój kształt do ułożenia głowy na poduszce zapewniając dużą powierzchnie podparcia. Dzięki temu nacisk ciała rozkłada się równomiernie, nie blokując przepływu krwi.

 

Poduszka Finezja classic zalecana jest w przypadku bóli i zwyrodnień kręgosłupa w odcinku szyjnym, jak również bóli głowy spowodowanych zwyrodnieniami kręgosłupa szyjnego.

 

Poduszka Finezja classic o wymiarach 50x36x10/8/12, występuje w dwóch twardościach: H1 (o małej twardości) i H2 (o średniej twardości).Istnieje możliwość zakupu poduszki w pokrowcu typu blackline i silverline (ze srebrną nitką). Wkład pianki posiada świadectwo jakości zdrowia PZH.

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA FINEZJA LUX

Wykonana z pianki viscoelastycznej (Viscofam) najnowszej generacji, o właściwościach oddychająco-piorących. Pianka ta posiada komórki otwarte zapewniając całkowitą wentylację i przewiewność wyrobu. Właściwość ta wydatnie poprawia higieniczność stosowania eliminując zjawiska magazynowania wilgoci i innych zanieczyszczeń a w konsekwencji różnych grzybów i bakterii.

 

Poduszka Finezja Lux zapewnia zarówno dobrą wentylację jak również możliwość prania po zabrudzeniu. Ze względu na jednak na strukturę komórkową, nie kwalifikują się one do wyrobów z możliwością prania codziennego czy cotygodniowego. Funkcję tę spełnia poszewka stosowana jako element zewnętrzny poduszki. Pranie wkładu piankowego przewiduje się wykonywać jedynie okazyjnie w przypadku większego zabrudzenia lub gruntowego przepocenia.

 

Szczegółowa instrukcja prania wraz z poszewką do prania w komplecie z poduszką.

 

Kształt i wielkość poduszki dopasowano do anatomii człowieka. Łagodnie podpiera kręgi szyjne utrzymując kręgosłup w prawidłowej pozycji. Wkład z pianki termoelastycznej pod wpływem ciepłoty ciała dostosowuje swój kształt do ułożenia głowy na poduszce zapewniając dużą powierzchnie podparcia. Dzięki temu nacisk ciała rozkłada się równomiernie, nie blokując przepływu krwi.

 

Poduszka Finezja lux zalecana jest w przypadku bóli i zwyrodnień kręgosłupa w odcinku szyjnym, jak również bóli głowy spowodowanych zwyrodnieniami kręgosłupa szyjnego.

 

Szczególnie zyskała ona uznanie osób, które nadmiernie pocą się podczas snu w wyniku stanów gorączkowych, kłopotów z układem krążenia i innych dolegliwości jak np. cukrzyca.

 

Poduszka Finezja lux o wymiarach 50x36x10/8/12, występuje w dwóch twardościach H1 (o małej twardości) i H2 (o średniej twardości). Istnieje możliwość zakupu poduszki w pokrowcu typu blackline i silverline (ze srebrną nitką). Bok pokrowca stanowi siateczka 3D dzięki której następuję lepsza cyrkulacja powietrza.Wkład pianki posiada świadectwo jakości zdrowia PZH.

PODUSZKA ODDYCHAJĄCA Z MOŻLIWOŚCIĄ PRANIA.

NOWOŚĆ NA POLSKIM RYNKU!

FINEZJA LUX W POKROWCU TYPU SILVERLINE

MOŻLIWOŚĆ PRANIA W 30*C

VISCOFAM

MATERIAŁ ODDYCHAJĄCY

 Fampur Adam Przekurat ul.Gersona 40/30 85-305 Bydgoszcz NIP 9671094346 Regon 340889738 Tel. +48 503 012 373 Fax. +48 52 373 59 63 fampur@fampur.pl, office@fampur.pl

Przykład zastosowania poduszki w pozycji na wznak

Przykład zastosowania poduszki w pozycji na boku

Jako producenci jesteśmy wstanie wykonać produkty na specjalne życzenie lub pod marką klienta.

Zapraszamy do współpracy.

Wkrótce w sprzedaży kolejne wzory poduszek i materacy!